Yeni Yarınlar Kuruyoruz Cevap

Yeni Yarınlar Kuruyoruz için anahtar;

Kentler ve kasabalar sosyal hayatın doğal simgeleridir. Çoğunluğu rastgele inşa edilmiş ve plansız olarak genişleyip yayılmış yerleşim merkezleridir. Ama bu senaryoda sizden gelecek için planlı bir kent kurmanız isteniyor. İdeal yerleşim alanları konusundaki görüşünüzü ifade etme olanağı veriliyor. Dolayısıyla verdiğiniz cevaplar sosyal hayata yaklaşımınızı ve duygularınız açıklar.

1 Yeni kent için seçtiğiniz tema, toplumun bir bireyi olarak sizin için mutluluğun vazgeçilmez unsurudur. Aynı zamanda, kişinin kendi çevresinde eksik olarak algıladığı en önemli niteliktir.

Seçtiğiniz tema “uyum”, “barış” ya da “tabiat ana” gibi ideal bir kavram mıydı? Bunlar günümüzde hepimizin ihtiyaç duyduğu şeyler. Yoksa herkesin sürekli gülümsediği ve güneşin daima parladığı çizgi film dünyasından bir tema mı seçtiniz? Bu, gerçekleştirilmesi daha kolay bir hedef olabilir ama Orlando ve Tokyo gibi zorlu rakipleriniz var.

2 Ekibe seçilme nedenleriniz, kendinizde gördüğünüz ama kimsenin fark etmediğini düşündüğümüz özelliklerinizdir. Bunun nedeni belki de saydığınız özelliklerin yeterince baskın olmayışıdır. Potansiyelinizi en tarafsız olarak değerlendiren kişiler yakın çevrenizde bulunanlardır. Onların, yetenekleriniz konusundaki sözlerine kulak verin. Sizi aşırı güven ve kendini kandırmanın sürüklediği çıkmaz sokaklardan kurtarabilirler.

3 Ekip müdürü, kendinizi gelecekte nasıl görmek istediğinizi anlatır. Destek olan, anlayışlı, şevk veren bir lider olarak görüyorsunuz? Yoksa astlarına köle muamelesi yapan katı biri mi olacaksınız? Cevabınız ikinci ise, kişisel gelişim yolunu bir kez daha gözden geçirin. Hiçbir zaman geç değildir.

 

+++

Geri dön

Halim Hanyaloğlu
%d blogcu bunu beğendi: