62 Önemli Kağıtları Elinizin Uçlarına Yerleştirmeyin

Hiç rakiplerinizin elini gördüğünüz oldu mu? Eminim, herkesin bir kaç kez olmuştur. Dürüst bir oyuncu olarak, rakibinizden elini daha yukarıda tutmasını istersiniz. Eminim, benim elimi de gören rakip oyuncular olmuştur. Bu konuda pek fazla uyarı almadığım için, ya kağıtlarımı iyi koruyorum ya da bu durumdan rakipler memnun!

Özellikle rakibin elindeki bir onörü gördüğünüzde, bu durumun oyuna çok büyük etkisi olacaktır.

Yıllar önce bana öğretilen bir kağıt tutma stilini hep uyguluyorum. Büyük kartları elin uçlarında tutmama! Kağıtlarınızı doğal olarak sıralı tutmak istersiniz. O zaman kenara 2leri, 3leri koyun. Böylece rakiplerin, görebileceği kağıtlar oyunu etkilemeyecektir.

Büyük kartları yukarı doğru da tutmayın. Elinizde tutuş biçiminizden, kağıtların arka yüzünden bile elinizde ne olduğu anlaşılabilir.

Ayrıca kartlarınızı sıralı da tutmayın. Bazı akıllı oyuncular, oynadığınız kağıdı elin neresinden aldığınıza bakarak, bir tahmin yürütebilirler. En akılcı yöntem, deklarasyondan önce kağıtları sıraya koyup, oyun sırasında bazı kartların yerini değiştirmektir. Özellikle en küçükleri elin kenarlarına almak şeklide.

Bazı basit taktikler size çok şey kazandırabilir. Özellikle rakipleriniz Asın yerini tahmin etmek zorunda kaldığında.

Bernard Magee

+++

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Halim Hanyaloğlu
%d blogcu bunu beğendi: