Hakkında

Bloğuma hoş geldiniz! Burada Briç Severler için hazırlanan muhtelif yazılar, testler, problemler ve açıklamalı cevaplarını bulacaksınız. Seçilen Briç konuları, mümkün olduğunca zaman içerisinde geçerliliğini kaybetmeyecek konular olarak seçilecektir. Yani Briç Sistemleri , Konvansiyonları gibi konular pek olmayacaktır.

Ben de Briç ile hobi düzeyinde amatörce ilgilenen Briç meraklısı biri olduğumdan, bu blogda “Briç Hocası” da bulamayacaksınız. Lütfen, bu tarz Briç hocalarına sorulabilecek soruları göndermeyin!

Benzer Briç Testleri ile internet ortamında pek karşılaşmadığım için, belki benim gibi bilgisini test etmeye ve “Neyi bilmiyorum?” sorusuna cevap arayanlara yardımcı olur düşüncesi ile bu sayfaları hazırlamaya başladım. Umarım eğlenerek bu testleri çözersiniz. Sevgilerimle.

Halim Hanyaloğlu

 

Not: 2 aylık çalışmam sonunda gördüm ki, ne kadar hocalık yapmayacağım da desem, Briç ile ilgili muhtelif bilgiler paylaşmışım. Şunun altını çizmek isterim ki, amacım “Briç oyunu ile ilgili olarak kendini geliştirmek ya da sınamak isteyenlere, paylaşım yolu ile Facilitator’luk yapmak”.

İngilizce Facilitator kelimesinin Türkçe’de tam bire bir karşılığı yoktur. En yakın anlamı; “Kolaylaştırıcı, ortam sağlayıcı kişi”dir.

Seçtiğim konularda özellikle şu hususa dikkat ediyorum; Aynı konu veya soru bundan 20 yıl önce de, bundan 20 yıl sonra da geçerli olsun!   [19.09.2017]

 

Halim Hanyaloğlu
%d blogcu bunu beğendi: