Post Tournament Çalışması Öncesi Uyarılar

Daha önce belirttiğim gibi, sizi yerinizden kalkmadan, büyük turnuvalarda kendinizi test etmenizi sağlayacak dokümanları paylaşacağım konusunda bilgilendirmiştim. İlk turnuvamız hazır! Ancak bu dokümanları hazırladıktan sonra düşündüm ki, tüm dokümanları ben kendi ihtiyacıma uygun yapmışım. Bu durum da, herkes için uygun olmayabilir! Onun için çalışmaları yaparken gerekecekleri önceden aşağıya sıraladım;

  • Kontrat skorlaması ve takım turnuvalarında IMP puanlaması hakkında bilgi (Sitede yardımcı dosyaları bulacaksınız)
  • Bilgisayar ve yazıcı (Takım çalışması yapacaksanız bir kişide olması yeterli)
  • Acrobat PDF dosyaları ile uyumlu görüntüleme programı (Bugüne kadar herhangi bir PDF dosyası okuyabilmişseniz sorun yok)
  • Double Dummy Analizini iyi anlamak
  • Masaüstünde kullanım için BBO Software (Aynı anda hem Açık odada hem de Kapalı odada Boardlar nasıl oynanmış olduğunu merak ediyorsanız) https://online.bridgebase.com/download/bbo_setup.exe
  • Bridge Solver programı (Boardu kendi başınıza oynamak isterseniz) http://www.bridgesolver.co.uk/

Bu siteden, hem program hakkında bilgi alabilirsiniz hem de farklı platformlar için uygulamalarından size uygun olanını indirebilirsiniz. Windows kullanıcılarına hararetle Google Chrome eklentisini yüklemelerini öneriyorum. Bu eklentiyi sadece size vereceğim dosyalarda kullanmayacaksınız. Internette sonucu yayınlanan herhangi bir turnuva elini yeniden oynama ve Double Dummy Analizini yapma şansınız olacak. Karşı elleri GIB analizine göre programın önereceği şekilde oynayabilirsiniz. Turnuvalara katılanlar için süper bir olanak!

  •  “Ben Briçte derinlemesine analiz yapmasını severim. Başkalarının hatalarından (ya da yaptığım hatalardan) kendime ders çıkarıp tekrarlamamaya çalışırım diyorsanız!”

Cevabınız;

A) “Ben de Bunların Hepsi var!” diyorsanız; Mutlaka bu çalışmaya göz atın.

B) “Ben de Bazıları var!” diyorsanız; Çalışmayı deneyin. Bakalım ne kadarından yararlanabileceksiniz.

c) “Ben de hiç biri yok!” diyorsanız; Sizden ricam bu çalışmayı PAS geçmeniz! Sitede daha çok Briç bilginizi ölçmenize yardımcı olacak testler yayınlanacak.

Sevgilerimle.

Halim Hanyaloğlu

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.