Kokoloji II

Yeni Yarınlar Kuruyoruz

 

1 Şehir planlamacılığı yapan bir kurumda çalışıyorsunuz. Yeni Kent Yerleşim Projesi ekibinde görevlendirildiniz. Kurulacak olan yeni kent için yaratıcı bir tema bulmanız istendi. Öneriniz ne olur?

 

2 Proje ekibinde çalışan herkesin belli bir yeteneği ve uzmanlığı var. Sizi bu projeye neden seçtiklerini düşünüyorsunuz? (Dilediğiniz kadar neden sayabilirsiniz.)

 

3 Proje müdürünüz nasıl biri? Lider olarak özelliklerini sayın.

 

Cevaplar için

+++

 

Derinleri Keşfediyoruz

Denizlerin dibi, hayal edemeyeceğimiz gizemlerle yüklüdür. Yeryüzünün keşfedilmemiş son bölgesi olan derinlikler maceracıları cezbetmiş, bilimi zorlamış, şairlere, ressamlara ve romantiklere ilham vermiştir. Bunun nedeni, okyanus diplerinde, göze görünenden çok daha fazlasının saklı olmasıdır. Su yüzeyinin altında milyarlarca -kimi tanıdık, kimi fantastik ölçülerle tuhaf- canlı doğar, beslenir, ürer ve ölür. Sanki gezegenimizde iki farklı dünya vardır.

Şimdi elinize bir kağıt kalem alın. Yaklaşık 20 cm e 20 cm bir çerçeve çizin. Alt çizginin hemen üstüne dalları olan bir mercan çizin. Kutunun içine bir (ya da birden çok sayıda) ahtapot çizin.

 

Cevaplar için

+++

 

Eksik Olan Ne?

Gösteri programını yapmak, kostümleri ve makyajı denetlemek, söyleşiler ayarlamak, hayranlarla iletişim kurmak… Bir ünlünün menajerinin işi hiç bitmez. Gösteri dünyasında en önemli şey imajdır. Eğer medyanın ilgisini canlı tutmak, paparazileri peşinizden koşturmak, talkshow ve konser taleplerinin sürekliliğini sağlamak istiyorsanız, “star”ınız yılın her günü, her an sahneye çıkacakmış gibi görünmelidir.

Yeni ünlenmekte olan bir grubun menajerisiniz. Hepsi de yakışıklı ve yetenekli gençler. Ama her nedense albümleri umduğunuz kadar çok satmıyor. Sizce neden liste başı olamıyorlar? Ünlü olamayışlarını açıklayan bir neden gösterin.

 

Cevaplar için

+++

İkinci bölümün sonu

+++

Üçüncü bölüm

+++

Kokoloji ana sayfa

 

Halim Hanyaloğlu
%d blogcu bunu beğendi: